Skip to Content'

 

 

Dlaczego wirtualny cmentarz?

Wspomnienia, kondolencje, nekrologi – wspominanie bliskich zmarłych przybiera różne formy. W dobie nowoczesności, w tym stałego dostępu do sieci, mamy możliwość skorzystania z jeszcze jednej ścieżki. Jest nią wirtualny cmentarz: przestrzeń specyficzna pod wieloma względami, która niczym nie różni się jednak od obecności na klasycznym miejscu pochówku.

Tutaj możesz oddać się zadumie, zapalić symboliczny znicz, przekazać kondolencje lub po prostu odwiedzić w myślach zmarłego. Z tym wyjątkiem, że robisz to w sposób wygodny i zawsze, gdy poczujesz taką potrzebę, bez konieczności wychodzenia z domu.

Wirtualny cmentarz: internetowe miejsce pamięci

Jeśli mieszkasz daleko od miejsca, w którym pochowana została bliska osoba lub na co dzień nie masz możliwości odwiedzania rodzinnych nagrobków, skorzystaj z możliwości, jakie daje wirtualny Cmentarz Pamięci. Tylko tutaj możemy skupić się na zadumie bez ukrywania targających Tobą emocji. To internetowa księga wspomnień o zmarłych. Z każdego miejsca na świecie, bez względu na obowiązki zawodowe czy stan zdrowia – zawsze można być blisko tych, którzy odeszli. Wystarczy zadedykować im symboliczną tablicę.

Nie zapominamy o naszych milusińskich, których darzymy nie mniejszą miłością. Niestety cmentarze dla zwierząt to wciąż rzadkość, a przecież tak wiele osób chce nie tylko godnie pożegnać ukochanego towarzysza codzienności, ale także regularnie go wspominać. W tym celu stworzyliśmy wirtualny cmentarz zwierząt: ukochany kot, pies bądź gryzoń otrzyma swoje miejsce w alejce zmarłych, które można codziennie odwiedzać.

Twoje prywatne wirtualne miejsce zadumy

Nasza platforma jest idealnym miejscem do tego, aby przenieść tu smutek, żal oraz ból po stracie bliskiej osoby w domowym zaciszu. Zyskujesz możliwość nie tylko stworzenia symbolicznego nagrobka, dodania zdjęcia czy spisania kondolencji. Wspieramy rodziny oraz bliskich zmarłego w czasie żałoby. Umożliwiamy uczestniczenie w mszach online, a także przekazujemy kontakt do pomocy psychologicznej. Podpowiadamy również, co zrobić po stracie i w jaki sposób poradzić sobie ze śmiercią.

Nasza usługa różni się od wirtualnych odwiedzin na cmentarzach. Nie proponujemy prezentacji miejsc, które już istnieją. Nie zapraszamy na spacery kursorem po mapie. Zachęcamy raczej do tworzenia własnych miejsc pamięci - symbolicznych nagrobków, które można odwiedzać bez wychodzenia z domu.